• Wycieczka do piekarni.

• Podczas realizowania ośrodka tematycznego "Co z czego otrzymujemy" nasze przedszkolaki miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu powstawania chleba. "Sówki" i "Rybki"  wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.  Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Piekarz opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa.

Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują piekarni Rogalik z Sidziny za okazaną gościnność i  miłą atmosferę.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. W tym uroczystym dniu grupa SMERFY zaprosiła gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Po części oficjalnej, nastąpiła część rozrywkowa – „Jaka to melodia?” – konkurs dla nauczycieli. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pani dyrektor Barbara Krupa skierowała do Grona Pedagogicznego oraz Niepedagogicznego, wiele ciepłych słów oraz życzeń dalszej, owocnej pracy. Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

• "Jesienne porządki".

• 11.10.2021r. odwiedził znany  już niektórym dzieciom Teatr Kanon z Krakowa.

Tym razem aktorzy przybyli do przedszkolaków z przedstawieniem o tematyce jesiennej pt. „Jesienne porządki”. Na tle pięknych dekoracji przybliżyli dzieciom historię odlotu ptaków do ciepłych krajów oraz tych ptaków, które pozostają u nas na Zimę. Zwrócili wszystkim uwagę na potrzebę pomocy ptakom i zwierzętom w okresie zimowym, aby mogły przetrwać ten trudny dla nich czas chłodów i mroźnych dni.

Historia wszystkim bardzo się podobała, nasze przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i uwagą śledziły losy misia Maćka, Sójki oraz wiewiórki Basi.

• Przegląd recytatorski im. Katarzyny Kracik.

• 08.10.2021r. w Spytkowicach odbył się XIX przegląd recytatorski im. Katarzyny Kracik.

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci gwarą góralską, rozwijanie ich zdolności recytatorskich i prezentacja umiejętności aktorskich. Występy dostarczyły dzieciom wiele radości, a rodzicom ogromnych powodów do dumy.

II miejsce w kategorii gadka zdobył Fabian Kościelniak. Katarzyna Kordel zdobyła wyróżnienie w kategorii gadka, Tomasz Byrski otrzymał nagrodę specjalną przyznaną przez syna Pani Katarzyny Kracik, a Julia Janowiec otrzymała dyplom za udział w konkursie. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• PRZEDSZKOLAKI DOWIEDZIAŁY SIĘ, CO ROBI POLICJANT

• Dzieci z Przedszkola Publicznego w Sidzinie odwiedził Pan Policjant. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać z policjantem i zobaczyć policyjny radiowóz.

Policjant opowiedziedział im o swojej służbie. Dużą atrakcją była prezentacja policyjnego radiowozu. Włączone sygnały świetlne i dźwiękowe sprawiły dzieciom dużo radości.

Większość maluchów po raz pierwszy miało okazję widzieć z bliska policjanta i  samochód policjny. Jak podkreślał funkcjonariusz ważne jest, żeby edukować dzieci w kwestiach bezpieczeństwa od najmłodszych lat.

• "Zdrowo i Sportowo"

• Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach, na podstawie przygotowanych przez nas materiałów.

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

• Głównym celem  projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowośc, koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy…

• „Gramy Zmysłami” Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

• Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Jestem małym przyjacielem przyrody”

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Jestem małym przyjacielem przyrody” Założenie projektu: Głównym założeniem projektu „Jestem małym przyjacielem przyrody” jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie. Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego, a także wpisuje się Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 - Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.