• KONKURS RECYTATORSKI POEZJI DOROTY GELLNER

• W naszym przedszkolu 24 marca odbył się KONKURS RECYTATORSKI POEZJI DOROTY GELLNER. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności recytatorskich, mowy i dykcji, popularyzowanie poezji dziecięcej oraz zachęcanie do występów na scenie, przełamywanie nieśmiałości a także rozbudzanie wśród dzieci ambicji i woli współzawodnictwa. Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział w konkursie otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy i nagrody. Dzieciom serdecznie gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za tak piękne przygotowanie. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów.

• WITAJ WIOSNO

• Wiosna, to pora roku niezwykle wyczekiwana przez wszystkie dzieci. Jej powitanie w przedszkolu ma więc co roku bardzo huczny i radosny przebieg. Nie inaczej było tym razem. 21.03.2023r. od samego rana trwały przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Z tej okazji grupa PROMYCZKI przygotowała wiosenne przedstawienia. Dzieci ubrane w piękne wiosenne stroje tańcem, wierszem i piosenkami przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Po przedstawieniu wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na spacer, aby pożegnać zimę a powitać wiosnę. Niosły ze sobą Panią Wiosnę a także własnoręcznie wykonane kwiaty, które to miały zachęcić do jak najszybszego nadejścia ciepłych wiosennych dni. Dzieci powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami i zazieleni łąki, drzewa i trawy.

• DZIEŃ WYJĄTKOWEJ SKARPETY 2023.

• 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. Wypada on 21 dnia 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia- trisomia 21.

Co roku zakładamy kolorowe skarpetki, solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa i zwracamy uwagę na ich problemy.

W tym roku również dołączylismy do akcji   ,,Wyjątkowa Skarpetka”, którą organizuje Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy w Juszczynie. Dziękujemy, że mogliśmy wziąć udział w tak pięknej inicjatywie.

• Iluzjonista w naszym przedszkolu

• 1 marca gościliśmy w naszym przedszkolu iluzjonistę, który swoimi czarami przeniósł dzieci w świat magii, dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Przedszkolaki obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby nauczyć się chociaż jednej sztuczki. Ponadto dzieci chętnie wcielały się w rolę asystenta z ogromnym zaangażowaniem próbowały zgłębić tajniki magii. Spotkanie z magiem bardzo się wszystkim podobało . Dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń o czym świadczyły uśmiechy na twarzach i gromkie brawa.